Kobiety kochają błyskotki - to prawda nie podlegająca żadnym dyskusjom. Kolczyki, naszyjniki, bransoletki, broszki... - wszystko to, co kryje się pod słowem "biżuteria" sprawia nam niemałą przyjemność. Co takiego ma w sobie biżuteria, że tak chętnie i często po nią sięgamy?

Każda kobieta wie, że odpowiednio dobrane dodatki zmieniają całą stylizację. Plastikowa biżuteria w połączeniu z małą czarną da zupełnie inny efekt niż jej kosztowna, złota siostra.

Biżuteria doskonale sprawdzi się w roli prezentu. Z małej błyskotki tak samo ucieszy się mama, jak siostra, czy narzeczona. Dlatego też biżuteria jest (prawie) zawsze trafnym wyborem. Sklepy jubilerskie wyszły naprzeciw osobom szukającym prezentów. Jeżeli nie jesteś pewien/pewna jaka biżuteria ucieszyłaby osobę, którą chcesz obdarować, kup po prostu bon do sklepu.

Popularna i lubiana jest biżuteria plastikowa, która sprawdzi się zwłaszcza latem, ze względu na mnogość kolorów i wzorów. Dla kobiet, które gustują w eleganckich drobiazgach, pozostają srebrne lub złote naszyjniki, kolczyki, itp.

Biżuteria często jest zdobiona kamieniami takimi, jak krzemień pasiasty, czy bursztyn. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ dodają uroku każdemu z drobiazgów.

Decydując, że biżuteria będzie naszym prezentem dla bliskiej osoby, dobrze byłoby sprawdzić, jakie błyskotki sprawią jej przyjemność. Popełnieniem faux pas byłoby podarowanie srebrnej biżuterii komuś, kto ma na nią alergię.