zegarki Atlantic

Najlepsze zegarki Tissot nie są wykonywane z żelaza. Dla trochę tańszych modeli czasomierzy podstawą jest aluminium w połączeniu z miedzią mechanizmu. Droższe zegarki Citizen coraz częściej posiadają już mechanizmy tytanowe lub ze stopów podobnie wytrzymałych, a całość zegarka wykonywana jest z metali szlachetnych.

Jest to oczywiście dość drogie wykonanie, delikatnie mówiąc, ale zegarki Atlantic dla określonej klienteli muszą odpowiednio się prezentować. Metale szlachetne to jednak nic nowego, jeśli chodzi o zegarki Citizen. Jako nowość można co najwyżej traktować rzadziej stosowaną platynę i białe złoto. Znacznie większe wrażenie mogą zrobić zegarki Tissot posiadające niewielkie ilości kamieni szlachetnych. Akurat tyle, by podkreślić ich elegancję i nie popadać w przesadny przepych.

Można iść także w kierunku ekstrawagancji i wyszukać sobie zegarki Atlantic, które będą posiadały masę perłową albo bardzo nietypowe metale. Duże pole do popisu to także paski i bransolety, które przytwierdzają zegarki Citizen do naszych nadgarstków. Produkty dla mężczyzn bywają tutaj raczej klasyczne, ale w czasomierzach dla kobiet możemy spotkać czasami nawet bardzo nietypową skórę lub jeszcze dziwniejsze propozycje wykończenia.