Naszyjnik nieskończoność, bransoletka ze znakiem nieskończoności, i chociażby kolczyki i pierścionki. Tenże symbol zawładnął ostatnimi czasy światem mody. Biżuteria z symbolem nieskończoności przeważnie spotykana jest w wydaniu subtelnego, minimalistycznego łańcuszka, jaki delikatnie świeci na dekolcie lub nadgarstku. Nic dziwnego, iż jest ona tak uwielbiana. Minimalistyczne dodatki są idealnym pomysłem w wypadku każdej stylizacji oraz każdej sytuacji, dlatego też wiele kobiet stawia właśnie na naszyjnik nieskończoność.

Popularny naszyjnik nieskończoność doskonały na prezent?

Naszyjnik nieskończoność

niezwykle często wybieramy jako biżuterię dla siebie. Nie rzadziej kupujemy modne celebrytki z ową zawieszką na prezent dla ukochanej nam osoby. To świetny symbol do wręczenia kobiecie, której życzymy szczęścia w życiu. Gdy chcemy pokazać nasz zachwyt oraz wiarę w powodzenie najbliższej przyjaciółki powinniśmy bez wahania postawić na celebrytki ze znakiem nieskończoności. Ponadto symbol tenże będzie znaczyć trwałą przyjaźń. Poszukując upominku dla matki, siostry, i chociażby babci należałoby także wziąć pod uwagę właśnie taką zawieszkę. To typ nieprzemijający, doskonały dla osób w każdym wieku. Gwarantujemy, iż wręczając naszyjnik gwiazd ze znakiem nieskończoności spowodujemy uśmiech na twarzy osoby obdarzonej.

Historia symbolu

Na pierwszy rzut oka kształt przypomina wyglądem odwróconą liczbę 8. Jego charakterystyczną cechą jest to, iż nie ma początku ani końca, dzięki temu identyfikowany jest z ciągłością oraz wytrzymałością. Symbol nieskończoności został formalnie zaproponowany w 1655 roku przez Johna Wallisa oraz przedstawiał on określenie matematyczne oraz jest niezmiennie stosowany aż do dzisiaj. Jednak początków historii symbolu nieskończoności możemy dopatrywać się już w starożytnym Egipcie. Pierwsze znaki przedstawiały węża zjadającego swój ogon. naszyjnik nieskończonośćWąż, jaki pożera sam siebie oraz równocześnie odradzał się sam z siebie znaczył niekończące się, wieczne zmiany w życiu, siły oraz w świecie. Motyw nieskończoności czczony był również przez starożytnych Celtów. Ukrywali oni znaki w postaciach węzłów. Symbolika celtyckich węzłów była rzeźbiona w broni, lecz pojawiała się także w haftach i w biżuterii. W dawnych cywilizacjach tymczasem szeroko popularny był tzw. kult słoneczny. Wierzono, iż to właśnie słońce jest siłą stworzenia natomiast ogień jest jego przedstawicielem na ziemi. Siły te potrafiły dawać życie na ziemi, lecz także je odbierać co przedstawiało powtarzający się cykl tworzenia oraz destrukcji.