Przed wyjściem z domu na pewno każda kobieta zadaje sobie to magiczne pytanie, w co się ubrać? Często nie jest one powodem braku ubrań, ale chęcią wyglądania zjawiskowo tego dnia. Nie trudno się dziwić kobietom, że chcą zwracać uwagę, ponieważ nawet te najbardziej nieśmiałe panie czują się o wiele lepiej, kiedy pięknie wyglądają i stają się obiektem zainteresowania nie tylko mężczyzn, ale i pełnych podziwu koleżanek.

Najczęściej pytanie o to, w co się ubrać i jakie dodatki dobrać pojawia się w momencie ważnych wyjść, jak np. wizyta w teatrze czy operze. Kanony elegancji oraz tego, co wypada, a co nie uległy zmianie. Wszystkie sztywne normy można schować pomiędzy książki, a indywidualne poczucie taktu i stylu ma tutaj ogromne znaczenie.

Podstawą jest sukienka. Nie stawiajmy na spodnie. Nawet, jeżeli by nam się wydawało, że jest to najlepszy i najwygodniejszy strój na świecie, to jednak opera i teatr wymagają czegoś odświętnego. A kobieta nie może wyglądać piękniej niż właśnie w sukience. Klasyką jest tutaj mała czarna lub granatowa. To się zawsze sprawdzi. Lecz dzięki luźnemu podejściu do obecnych zasad, można spokojnie wybrać ciemną zieleń, czekoladowe brązy lub odcienie czerwonego wina.

Dodatkiem obowiązkowym są torebki kopertówki. Niestety, ale duże i praktyczne torby na ramię zostawmy w domu. Kuferki przechowajmy na inne okazje, a małe listonoszki na łańcuszkach nie powinny wychodzić tego dnia z szafy. Postawmy na klasykę i szyk! Torebki kopertówki są różnej wielkości, dlatego jeżeli poza telefonem, chusteczkami i kluczami czy portfelem musisz mieć coś jeszcze, to wybierz większy model. On też jest dopuszczalny pod warunkiem, że nie przesadzisz z ozdobami na torebce. Jeżeli torebki kopertówki są duże, wtedy dżety, koraliki i przesadne marszczenia odpadają!

Jeżeli wybierasz się do teatru lub opery, to pomimo porzucenia już sztywnych norm dotyczących wyglądu, nie rezygnuj z klasyki. Mała, elegancka sukienka plus dodatki w postaci torebek kopertówek i wisiorka w postaci małych pereł sprawdzą się idealnie na taką wyjątkową okazję. Uważaj na przerost formy nad treścią i zawsze pamiętaj, że nie warto dokładać kolejnej rzeczy na siebie, jeżeli nie jesteś tego pewna.