Pełny biust to jeden z atrybutów kobiecości. Z drugiej strony duże piersi to spore obciążenie dla kręgosłupa i nie tylko... Piersi mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Na szczęście możemy sobie pomóc w bardzo prosty sposób. Wystarczy dobrać odpowiednią bieliznę.

Jaki biustonosz wybrać, gdy mamy duży biust?

Biustonosz z fiszbiną

Pełny biust potrzebuje solidnego potrzymania w każdej sytuacji, dlatego dobór odpowiedniego stanika jest niezwykle istotny. Na zakupach warto kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim naszym komfortem. Bardzo dobrze sprawdzą się biustonosze, które mają szerokie ramiączka. Dzięki temu ciężar biustu równomiernie się rozkłada, a kręgosłup jest odciążony. Dobrym wyborem jest biustonosz z fiszbinami. Dzięki nim piersi są lepiej podtrzymane, a przy tym ładnie wyeksponowane. Bardzo ważne jest idealne dopasowanie obwodu biustonosza. Musi on idealnie przylegać do kobiecego ciała, gdy stanik zapięty jest na ostatnią haftkę. Dzięki temu bielizna nie będzie się przesuwać i tworzyć nieestetycznych fałdek na kobiecych plecach. Biustonosz z fiszbinami musi idealnie przylegać do piersi. Ich koniec powinien być wcelowany w środek kobiecej pachy. Fiszbiny nie mogą dzielić piersi na pół, ani też nie mogą być za duże. W tym przypadku nie spełniają swojej funkcji. Bardzo wygodne możemy znaleźć w sklepie https://bieliznazfantazja.pl/pol_m_Bielizna-dzienna_Biustonosze_Z-fiszbinami-245.html Wybierając bieliznę dla siebie decydujmy się na biustonosze wykonane z mało elastycznych materiałów, które jednak mimo wszystko zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu biust będzie dodatkowo podtrzymany. Jeśli chodzi o miseczki to zdecydowanie lepiej sprawdzą się te zabudowane.

Dlaczego dobór odpowiedniego biustonosza jest taki ważny?

Jak wcześniej wspominano dobrze dopasowany biustonosz z fiszbiną nie tylko pomaga pięknie wyeksponować kobiecy biust, ale znacznie poprawia komfort życia. Duże piersi mogą powodować problemy z kręgosłupem, a dobrze dopasowana bielizna pomaga go odciążyć. Dodatkowo uniesiony biust uwydatnia wcięcie w talii. Dzięki temu każda kobieta wygląda zdecydowanie szczuplej.

Jak wybrać odpowiedni biustonosz dla siebie?

W tym przypadku trzeba po prostu mierzyć swoje ciało i bieliznę. Pamiętajmy, że każda marka ma swoją własną rozmiarówkę i kupowanie stanika na tak zwane oko nie jest najlepszym pomysłem. Dodatkowo wiele kobie nie zdaje sobie sprawy, że ich ciało się zmienia. Wpływ na to ma wiele czynników, na przykład wiek, wahania wagi czy to czy jesteśmy aktualnie w ciąży. A zatem kupowanie tego samego rozmiaru biustonosza przez całe życie całkowicie mija się z celem.