Odzież nie wystarczy by stworzyć efektowną stylizację. To dodatki zdobią i przyciągają uwagę, dlatego nie powinniśmy o nich zapominać.

Mówiąc o  dodatkach w pierwszej kolejności myślimy o biżuterii.Efektowne kolczyki, duże korale lub  elegancka bransoletka definiują charakter stylizacji. Należy jednak zachować umiar. Powinniśmy się zdecydować na jeden mocny akcent, reszta drobiazgów powinna go uzupełniać.

Bardzo istotne znaczenie ma obuwie. Buty nie tylko powinny pasować do stroju, lecz także do naszej sylwetki. Osoby o potężniejszej budowie powinny zrezygnować ze szpilek na rzecz słupków, natomiast buty za kostkę najlepiej wyglądają na długich, szczupłych nogach. Torebkę możemy dobrać do butów, ale nie jest to konieczne. Najważniejsze by pasowała do całości stylizacji.

Zapomnianym elementem garderoby jest  w ostatnich czasach galanteria, zwłaszcza paski, portfele, kapelusze, szale i tym podobne, które świetnie definiują charakter stroju. Na przykład kaszkiet nadaje mu retro look, a ascetyczny pasek z dużą klamrą wygląda bardzo nowocześnie.

Niezależnie od tego na jakie dodatki się zdecydujemy pamiętajmy by kupować te dobrej jakości o klasycznych sprawdzonych liniach. Zrezygnujmy z rzeczy, które nie pasują do naszej figury zwłaszcza, gdy podkreślają jej mankamenty.

galanteria