Poduszki do dekoracji to niezastąpiony element w każdym salonie. Ich ogromna różnorodność na polskim rynku ułatwia dokonanie odpowiedniego wyboru, co niewątpliwie przekłada się na większą satysfakcję z użytkowania.

W sprzedaży dostępne są różne rozmiary poszewek ozdobnych. Optymalnym wymiarem w przypadku sof trzyosobowych jest 45x45 cm do 50x50cm. W przypadku większych kanap, można zastosować poduszki do dekoracji w rozmiarze XXL, tzn. 60x60 cm do 70x70 cm. Wtenczas zyskamy gwarancję, że wprowadzą do wnętrza wrażenie przytulności oraz klimatyczności. Jeszcze inna propozycja kierowana jest w stronę nowoczesnych sof o niskim oparciu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie poszewek o rozmiarze 40x40 cm, które równie dobrze sprawdzą się po ułożeniu w fotelu.

Tak, jak ważny jest odpowiedni rozmiar poduszek, tak nie mniej istotny jest ich kształt. Najbardziej popularne są modele kwadratowe, które cieszą się uniwersalnym wykorzystaniem. Na skórzanych sofach idealnie sprawdzą się poduchy typu wałek. Jeśli chcemy wyczarować we wnętrzu nowoczesny efekt, ciekawym rozwiązaniem będzie zestawienie poszewek o różnym kształcie i wymiarze. Poduszki do dekoracji znajdziesz w specjalnych sklepach internetowych z dekoracjami dla wnętrz, np.:  http://www.dutchhouse.pl/tekstylia/poduszki-dekoracyjne.