sukienki damskie na latoLato jest czasem, na który kobieta często przygotowuje się bardzo długo, między innymi inwestując w odbudowę ciała i powrót do zgrabnej figury. Jednocześnie często zdarza się, że w tym samym okresie kobiety chętniej noszą rozmaite spódnice i sukienki, które świetnie nadają się na zwiewne, lekkie kreacje podczas gorących, letnich dni.

Warto jednak wiedzieć, że sukienki damskie na lato muszą być zawsze odpowiednio dobrane, zarówno jeśli chodzi o materiał, jego fakturę oraz nadruk, jak również i sam krój naszego stroju. Źle dobrana sukienka nawet przy ładnej figurze będzie powodowała, że nie będziemy czuć się pewnie oraz możemy wyglądać po prostu niekorzystnie.

Figura klepsydry

Figura klepsydry wyróżnia się równej szerokości biodrami oraz biustem – dość wydatnymi – oraz szczupłą talią, której grzechem byłoby nie podkreślić. Z tego powodu w takim przypadku sukienki damskie na lato powinny jak najbardziej eksponować talię, np. poprzez wiązanie czy wcięcie. Góra powinna być dość dopasowana, zaś dół – rozkloszowany. To również idealna sylwetka do przylegających do ciała sukienek.

Figura gruszki

Dość podobna do figury klepsydry oraz ceniona w opinii mężczyzn, wyróżnia się przede wszystkim szerokimi biodrami i dość kontrastowymi, wąskimi ramionami. Z tego powodu warto stawiać przede wszystkim na takie kroje sukienek damskich na lato, które mają ozdobne, rozbudowane ramiona; to sprawi, że ten fragment ciała będzie optycznie poszerzony, co z kolei spowoduje wprowadzenie równowagi w sylwetce. Odciągać należy uwagę od bioder, wykorzystując np. jednolite, ciemne barwy.

Figura jabłka

W figurze jabłka góra ciała jest znacznie bardziej masywna od dołu, co sprawia, że nogi są raczej szczupłe, zaś biust i talia – pełne. Z tego powodu figura taka świetnie sprawdzi się do sukienek odciętych pod biustem. Do takiej figury dobrać można sukienki damskie na lato z seksownymi marszczeniami oraz głębokimi dekoltami.

Jak widać, do każdego rodzaju figury pasuje inna sukienka damska na lato. Warto poświęcić więc chwilę na jej prawidłowy dobór do sylwetki.

Niezależnie od figury,  w tym sklepie znajdziesz sukienkę dla siebie http://www.modema.pl/pol_m_Odziez-Damska_Sukienki-damskie_Sukienki-letnie-335.html