Gabinety medycyny estetycznej oraz także gabinety kosmetyczne co chwilę zaskakują nas dużym wyborem oferowanych zabiegów. Po modzie na zabiegi takie jak endermologię czy też kriolipolizę pora na świetny zabieg karboksyterapię. W konwencjonalnej medycyny jest stosowana już od dziesięcioleci. Dopiero teraz poznano jej jakże pielęgnacyjne właściwości. Dowiedzmy się na czym polega dokładnie oraz jakie ma wady oraz zalety?

Cóż to za zabieg?

Zabieg karboksyterapii

Karboksyterapia nie jest dedykowana tylko dla jednego naszego obszaru ciała. Wszechstronność tego zabiegu sprawia, że poradzi sobie doskonale z licznymi problemami skórnymi nóg, twarzy, brzucha czy też pośladków. Jak wskazuje sama nazwa karboksyterapia jest to terapia dwutlenkiem węgla. Jej wszechstronność doceniona została oraz tym samym okrzyknięto ją największym kosmetycznym odkryciem od czasów botoksu w medycynie estetycznej oraz w kosmetologii. Sam zabieg polega na tym, że pod naszą skórę jest wprowadzany dwutlenek węgla. Rozchodzenie się gazu we wszystkich tkankach sprawia, że krwionośne naczynia się znacznie rozszerzają, a dzięki temu komórki ciała dotlenione są dodatkowo jak i także odżywione. Tym samym nasza skóra wygląda dużo, dużo lepiej. Na ten zabieg najczulsze są tłuszczowe komórki. A gdzie można go przebyć? W wyspecjalizowanych placówkach, np.  https://odnovapoznan.pl/karboksyterapia

Jak przebiega ten zabieg?

Pacjentki, które są bardzo wrażliwe mogą przebiegu tego zabiegu nie polubić. Mimo, że karboksyterapia nie boli, to uczucie nie należy do najbardziej komfortowych. Osoba, która wykonuje zabieg wprowadza cienką igłą pod naszą skórę dwutlenek węgla. Aparat specjalny, z którym jest połączona igła kontroluje samą ilość gazu jak i także temperaturę. Razem ze zwiększeniem się ilości gazu oraz także siły przepływu pacjentka czuje o wiele silniejszy nacisk oraz poczucie jakby pompowania pod skórą. Karboksyterapia ogólnie jak już zostało powiedziane nie boli. Jednak wprowadzenie pod skórę igły jest najmniej przyjemnym uczuciem. Można to porównać do uczucia robienia zastrzyku. Zabieg sam w sobie trwa między kilka a kilkadziesiąt minut. Czas jest oczywiście zależny od obszaru ciała.

Dla kogo skierowany jest ten zabieg?

Karboksyterapia poradzi sobie w zasadzie z każdym problemem skórnym, z którym nam przyjdzie się zmierzyć. Jednak efekty najlepsze osiąga się w terapii cellulitu, rozstępów jak i cieni pod oczami. Kliniczne badania udowodniły, że aż 97% osób wzmagających się każdego dnia z rozstępami oraz korzystających z zabiegu karboksyterapii na dobre pożegnało się ze swoim problemem. Jeśli chodzi o cellulit to jest to aż 89 procent osób badanych.