Wbrew temu co znajdujemy w większości sklepów dla najmłodszych, dziewczynki wcale nie muszą nosić różu, a dla chłopców istnieje wiele ciuszków w innych kolorach niż błękit. Garderoba w stylu unisex to neutralne kolory, klasyczne trampki dla dzieci oraz ubrania pozbawione „dziewczyńskich” kokardek i brokatu. Płeć nie ma tu żadnego znaczenia, a trampki dla dzieci męskie także będą pasować dla dziewczynki.

Ale dlaczego?

Trampki dla dzieciŻyjemy w czasach swobody, także tej dotyczącej własnej szafy. Szczególnie dzieci coraz częściej decydują się na uniwersalne ubrania, chociaż społeczeństwo od dawna naciskało na ten nieszczęsny róż, bluzki z głębokimi dekoltami i trampki dla dzieci. Ale styl unisex nie jest pomieszaniem płci, nie ma na celu umniejszenia „dziewczęcości” i „chłopięcości” naszych szkrabów. Wręcz przeciwnie, stawia on na wolność od stereotypów i nie szufladkuje dzieci już od pierwszej chwili ich narodzin. Ponadto takie ciuszki pasują wszystkim maluchom i nie wychodzą z mody, więc z łatwością młodsze rodzeństwo może nosić neutralne ubranka po starszym synku czy córce.

Stonowane barwy

Trampki dla dzieci uwielbiają naturalne barwy, przede wszystkim ziemiste szarości i brązy. Osobom przyzwyczajonym do istnego kalejdoskopu intensywnych kolorów takie ubrania mogą się wydawać nudne i smutne, ale nic bardziej mylnego! Może i te przeznaczone dla dzieci rzeczywiście nie są zbyt krzykliwe, ale za to w niezwykły sposób nadrabiają swoją urokliwością. W ofertach sklepów odnajdziemy trampki dla dzieci z nieskomplikowanymi wzorami i napisami, które bynajmniej nie sprawiają ponurego wrażenia. Wprost przeciwnie, kojarzą się z ciepłem i miękkością otulającymi malucha.

Klasyka gatunku

Nie możemy spodziewać się, że nasz maluch wszędzie będzie chodził na bosaka, więc musimy dobrać dla niego również butki o neutralnych kroju i kolorach. Nie będą to balerinki, ani typowo sportowe obuwie, trampki dla dzieci pochodzące ze sklepu internetowego: https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Trampki-dla-dzieci-174.html.

O trampkach dla dzieci wspominaliśmy już na samym początku, a powodem tego jest ich nieśmiertelny model, który idealnie wpasowuje się w ten nieokreślony płciowo styl. Znajdziemy wśród nich także te naszpikowane błyszczącymi zdobieniami czy wyposażone w świecące podeszwy, ale uwagę powinniśmy skupić na prostszych modelach. Unisex to przede wszystkim szarości, brązy i po prostu barwy natury, ale w przypadku trampek dla dzieci możemy sobie także pozwolić na czerwień. Skąd taki wyjątek? Identycznie skrojone czerwone trampki były noszone przez kobiety i mężczyzn jeszcze na długo, zanim ktokolwiek usłyszał o modzie unisex. Świetnie pasują do każdej stylizacji.