Duży, czy mały. Na karty, czy monety. Jaki portfel damski wybrać dla siebie i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Przy jego wyborze musisz się zastanowić nie tylko nad jego designem, ale też przeznaczeniem i swoimi indywidualnymi upodobaniami.

Przede wszystkim funkcjonalność?

Wolisz mieć przy sobie gotówkę, czy raczej preferujesz płacenie kartą? Zbierasz paragony, wizytówki i zdjęcia, czy raczej stawiasz na absolutny minimalizm i jak najmniej niepotrzebnych rzeczy w portfelu. Jaką torebkę na co dzień nosisz – dużą, czy małą? Preferujesz styl elegancki, czy sportowy? To tylko kilka pytań, na które powinnaś sobie odpowiedzieć, jeśli chcesz kupić nowy portfel. Mówi się, że kobiety mają torebki bez dna i można z nich znaleźć absolutnie wszystko. Czy ta sama zasada obowiązuje w przypadku portfela? Nie koniecznie. Jedna z nas lubią duże portfele, inne mała, a jeszcze inne nie noszą ich wcale, a najpotrzebniejsze rzeczy takie jak karta i dowód noszą w zintegrowanym etui do telefonu. Ważne jest, abyś dobrała portfel pod swoje potrzeby, bo po co Ci dość sporych rozmiarów portfel, skoro zazwyczaj nosisz torebkę niewielkich rozmiarów?

Moda czy praktyczność?

Portfel to przedmiot użytkowy, codziennego użytku, ale nie oznacza to, że nie może być modny i estetyczny. Kupno portfela często wiąże się z takim impulsem wynikającym przede wszystkim z designu portfela. Jeśli jesteś kobietą, która lubi często zmieniać nie tylko buty i torebki, ale też portfele, to może w tym wypadku nie warto kupować drogich, markowych, czy skórzanych portmonetek. Te kupuje się zazwyczaj na długie lata, a wysoka jakość skóry ma przedłużyć użytkowanie portfela.

Wielkość i rodzaj portfela

portfel damski

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów portfeli. Bifold, to portfel, który można złożyć na pół. Jego uniwersalny rozmiar pasuje do kieszeni w spodniach. Trifold to portfel, który również mieści się w kieszeni spodni i można go złożyć na trzy razy. Te dwa modele zarezerwowane są zwyczajowo dla mężczyzn. Damskie portfele to kopertówki, czyli dość sporych rozmiarów, bilonówki, czyli małe portfele na monety i kilka banknotów. Ostatnio modne są tak zwane ID Wallet, czyli portfele damskie i męskie na karty bankomatowe i dowód. Wyróżniamy także portfele designerskie, sportowe, czy eleganckie, które wyróżnia przede wszystkim sposób zdobienia, materiał z którego zostały wykonane oraz ich wielkość i funkcjonalność. Portfel także wiele o nas mówi. Podobnie jak torebka, czy buty określa nasz styl noszenia i upodobanie do określonego stylu.