Czy ktokolwiek mógłby pomyśleć, że można przejść od wytwórstwa opon i pracy dla lotnictwa wojskowego, do projektowania obuwia? Buty Palladium dokładnie taką przeszły drogę. Dzisiaj jest to jedna z najpopularniejszych światowych marek, ale zaczynała swoją drogę w zupełnie innym miejscu, niż większość współczesnych producentów butów.

Podeszwa z samolotowej opony

Buty PalladiumW latach 20. poprzedniego wieku firma Palladium powstała jako twórca niezwykłej wytrzymałości opon, głównie do samolotów i szybko zmonopolizowała rynek. Po wojnie kiedy zapotrzebowanie na tego typu wytwórstwo spadło, ktoś kogo dziś nazwalibyśmy mądrym marketingowcem uznał, że można przerzucić się na produkcję butów. Tak rozpoczęła się historia butów Palladium.

Na początku głównym celem i hasłem jakie przyświecało twórcom, była ich niezwykła wytrzymałość. Mówiło się, że podeszwy są z gumy od samolotowych opon i tak jak one są nie do zdarcia. I tak buty Palladium jako te cechujące się niezwykłą wytrzymałością stały się popularne w świecie geologów, archeologów oraz podróżników, czyli osób pracujących nierzadko w ekstremalnych warunkach. W międzyczasie testowała je nawet Legia Cudzoziemska i przez wiele lat były one standardowym wyposażeniem ich każdego żołnierza.

Obecnie marka ma sklepy na całym świecie i odeszła od produkcji dla wybranych grup odbiorców do produkcji masowej. Oczywiście zaszła konieczność zmian w materiałach i wyglądzie, ale nadal są to jedne z niewielu butów, które są naprawdę wytrzymałe.

Buty dla każdego

Buty Palladium obecnie są produkowane dosłownie dla każdego. Ich głównym odbiorcą są mężczyźni. Każdy facet posiada jedną parę butów, którą lubi najbardziej i w której chodzi na co dzień. Buty Palladium nadają się do tego idealnie. Są mocne, lekkie oraz przyciągają uwagę i wzrok kobiet swym niezwykłym designem.

Dla kobiet natomiast głównymi atutami jest militarny, bardzo modny w ostatnich latach design. Ponadto tego typu obuwie jest uniwersalne pasuje zarówno do spodni jak i sportowych spódnic, a jest zdecydowanie o wiele wygodniejsze od szpilek.

Kolejna rzecz to kolorystyka, która jest bardzo różnorodna. Wśród kobiecych modeli butów Palladium można spotkać się z czarnymi, khaki, białymi, a nawet różowymi egzemplarzami. Jedną z ogromnych zalet jest też produkcja w różnych rozmiarach, które są dostępne w tym miejscu: https://www.butomaniak.pl/firm-pol-1495792115-Palladium.html. Dzieci, które bardzo lubią naśladować swoich rodziców w ubiorze, a później nastolatki z własnymi upodobaniami również mogą takie buty mieć. Znając ich wszystkie zalety trudno się dziwić, że ta marka obuwia przetrwała prawie 90 lat.