Wrzesień to miesiąc, w którym młodzi uczniowie muszą pożegnać się z wakacjami i 1 września zderzyć się ze szkolną rzeczywistością. Aby być przygotowanym na rok szkolny, jak i na jesienną nową porę roku przedstawimy Ci kilka wskazówek oraz co warto kupić przed pójściem do szkoły Twojego małego szkraba, którego po raz pierwszy czeka wyprawka szkolna. Pamiętaj również, że zmiana środowiska Twojego dziecka może być na początku dość stresująca, dlatego warto przygotować malucha nie tylko w akcesoria oraz przybory szkolne, ale i pod kątem psychicznym.

Szkolny plecaczek

Na samym początku warto zacząć od zakupu szkolnego plecaka. To właśnie on będzie zarzucany codziennie rano na plecy przez Twojego malca i z tego powodu należy wybrać jak najlepszy model. Ilość książek oraz zeszytów, które czasem muszą nosić dzieciaki przekładają się na dodatkowe kilogramy w szkolnym plecaku. Między innymi z tego względu wybór plecaka jest tak istotny, aby pomimo większego ciężaru na plecach, szkolny tornister czy plecak był bezpieczny na postawę dziecka oraz rozwój małych plecków. Jaki zatem model szkolnego plecaka dla dziecka wybrać? Z pewnością mocny tył, który poprzez specjalne usztywnienie będzie wygodnie oraz bezpiecznie nosić się na plecach to najlepszy wybór. Oprócz klasycznych plecaków dla dziecka, polecamy tornistry na kółkach, które spodobają się każdemu miłośnikowi pojazdów.

czapki dla chłopcówCzapka

Nie należy zapominać, że wrzesień to tak naprawdę miesiąc przejściowy, gdzie należy uzbroić się już w ciepły płaszczyk, sweterek i oczywiście czapkę. Nagła zmiana temperatury oraz pogody na dworze sprzyja przeziębieniom, dlatego jesienny strój to obowiązkowy zakup na początek roku szkolnego. Wiedząc, że dzieciaki uwielbiają zabawy na dworze, czapki dla chłopców i dziewczynek to rzecz niezbędna, która musi się znaleźć w dziecięcej garderobie. Modne czapki dla chłopców na cieplejsze dni jesieni to z pewnością czapki typu ,,bejsbolówka’’, a na chłody oraz mroźne poranki polecamy wybrać czapkę wykonaną z cieplejszych materiałów.

Chlebak na drugie śniadanie

Dużą zmianą dla dziecka, które udaje się do pierwszej klasy szkoły podstawowej będzie fakt, że drugie śniadanie będzie musiał zabierać ze sobą. Z tego powodu warto wybrać kolorowy dziecięcy chlebak, bądź pakownie na drugie śniadanie, którym dziecko będzie mogło pochwalić się przed kolegami. Oprócz tego pamiętaj o wygodnej poręcznej butelce na wodę, na przykład typu bidon, który będzie zawsze szczelnie zamknięty, a jednocześnie łatwy do otworzenia przez dziecko.