Wielu właścicieli kotów skarży się na to, że ich podopieczni nieestetyczne drapią w meble. Zazwyczaj jednak wynika to z zaniedbania kociej rozrywki oraz frustracji naszego podopiecznego. Każdy kot potrzebuje zabawy. Jeśli w domu nie ma drugiego zwierzęcia, a człowiek unika zajęcia kota czymś ciekawym, to oczywiste jest, że mruczek będzie w końcu niszczył. Sprawdźmy, jak temu zapobiegać.

Drapaki w domu

Na początek dobrze jest wyposażyć się w drapaki, na którym mogą być zawieszone np. zabawki dla kota. To sprawi, że kot przeniesienie drapanie na sam drapak, zaś nasze łóżko zostawi w spokoju. Co więcej, zabawki dla kota w takiej formie zagwarantują mu ciekawe zajęcia, gdy nikogo nie ma w domu. Sprawdź ofertę drapaków: http://kiwizoo.pl/kot/zabawki-dla-kota/

Czas poświęcony kotu

Dobrze jest również poświęcić kotu czas i oduczać go drapania w meble, np. z pomocą specjalnych preparatów odstraszających. Jego energię warto spożytkować podczas zabawy – rozmaite zabawki dla kota będą świetnym rozwiązaniem, gdy tylko właściciel poświęci swojemu zwierzęciu nieco czasu. Codzienna, piętnastominutowa zabawa z kotem pozwoli zapobiegać wielu zniszczeniom w domu.