Przewożenie dziecka samochodem stawia rodziców przed wielkim wyzwaniem. Dlatego warto zadbać o spokój i bezpieczeństwo najmłodszych. Aby podróż odbyła się bez większych zmartwień i kłopotów, dobrze jest wybrać odpowiedni fotelik samochodowy. Dzięki niemu dziecko będzie mniej narażone na ewentualne obrażenia. Rynek oferuje dzisiaj wiele modeli fotelików o różnym sposobie montażu. Na jaki się zdecydować, aby produkt posłużył nam jak najdłużej?

Tyłem czy przodem do kierunku jazdy?

gb vaya i-sizeJeżeli to nasz pierwszy zakup fotelika samochodowego, możemy być zdezorientowani mnogością różnych możliwości. Jednym z podstawowych aspektów jest kierunek siedziska. Część producentów proponuje fotelik przodem do jazdy, a inni tyłem. Jaka opcja jest więc najlepsza? Lekarze nie mają wątpliwości, że dziecko jest najbardziej bezpieczne w drugim przypadku. Dzięki temu fotelik pełni rolę amortyzatora i tarczy na wypadek stłuczki. Ponadto jazda tyłem jest w stanie zapobiec gwałtownemu odchyleniu się głowy dziecka, co może powodować poważny uraz. Modele takie jak GB Vaya I-Size zapewniają obrót o 360 stopni. Daje przy tym pełną kontrolę umiejscowienia dziecka względem do kierunku jazdy.

Tego nie może zabraknąć

Dobry fotelik nie spełnia jednak wyłącznie funkcji stabilizacji. Warto poszukać modelu, który będzie ochraniał dziecko w każdym aspekcie. Ważne, aby fotelik swoją konstrukcją zabezpieczał dziecko z każdej ze stron. W tym celu powinien posiadać wzmocnienia również po bokach. W razie kolizji będą one dla niego tarczą. Produkty takie jak GB Vaya I-Size cieszą się popularnością właśnie przez wzmocnienie konstrukcji wewnętrznej i zewnętrzne osłony. Dobry model musi ponadto posiadać łatwe do zapięcia pasy i mieć możliwość dostosowywania się do rozmiaru naszego dziecka. Dzięki temu będzie mógł on posłużyć nam na kilka lat.

Fotelik samochodowy to poważny wybór dla rodziców. Dlatego ważne jest, aby decyzja była podyktowana rozsądkiem. W końcu dzięki niemu możemy zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo oraz wysoki komfort jazdy. Wybierając modele na sklepowych półkach, nie kierujmy się wyłącznie opinią innych oraz ceną. Spójrzmy również, czy dany fotelik samochodowy spełnia wszystkie wymogi oraz atesty. Posiadanie certyfikatu takiego jak TSC, jak w przypadku GB Vaya I-Size daje nam pewność, że wybrany model może zapewnić bezpieczeństwo naszemu dziecku. Pamiętajmy więc o bezpiecznej jeździe oraz używaniu fotelików samochodowych dla naszych pociech. Podróż autem powinna być przyjemna oraz komfortowa dla każdego.