buty AsicsJeśli zamierzasz zacząć trenować biegi, potrzebować będziesz do tego wygodnego obuwia. Odpowiednio dobrane buty powinny zapewnić właściwe podparcie Twoim stopom, wpłynąć na komfort treningu i po części również na jego efektywność. Co prawda niektórzy twierdzą, że do biegania wystarczą jedynie chęci. Według nich, biegać można nawet na boso. W praktyce jednak warto sięgnąć po nowoczesne obuwie, które zabezpieczy stopy przed otarciami, ograniczy efekt nadmiernego pocenia się stóp w czasie treningu biegowego, zapewni dobrą amortyzację, gdy będziesz biegać po nierównej nawierzchni itd. Na szczęście dziś na ryku nie brakuje nowoczesnych butów do biegania tj. biegowe buty Asics, dostosowanych do potrzeb różnych osób, różnych stylów biegania czy miejsc, w których przyjdzie nam biegać.

Jeżeli chcesz kupić nowe buty do biegania, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd czy sposób wykończenia, ale także na oferowane przez nie funkcję czy kształt i sposób wykonania podeszwy. Jeśli jesteś osobą z tendencją do pronacji, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór obuwia o usztywnionej podeszwie. Jeśli jesteś osobą z tendencją do suplinacji, lepiej wybrać obuwie ze specjalnymi amortyzatorami, które zniwelują efekt spadania na zewnętrzną część stopy. Największy wybór obuwia biegowego mają oczywiście osoby, które posiadają stopy neutralne, o średnio zakrzywionym łuku. Niezależnie od tego, jakiego kształtu są Twoje stopy, dobre buty biegowe tj. wspomniane już wcześniej markowe buty Asics, powinny być obuwiem bardzo lekkim, dobrze wentylowanym i amortyzowanym. Takie obuwie nie przeszkadza, a wręcz odwrotnie, pomaga w czasie biegu, oferując lepszą amortyzację i większy komfort treningu na różnych typach nawierzchni.

Wybór nowego obuwia biegowego powinien również uwzględniać charakterystykę nawierzchni, po jakich zamierzasz biegać. Jeśli będą to nawierzchnie twarde, betonowe lub asfaltowe, warto zaopatrzyć się w buty z dobrymi amortyzatorami. Jeśli będą to szutry lub nawierzchnie trawiaste, warto zainwestować w buty o grubszym protektorze, który zagwarantuje wysoką stabilność w czasie biegu.