Życie wymaga od nas stawiania się na najróżniejszych uroczystościach oraz imprezach oficjalnych, które wymagają odpowiedniej oprawy wizualnej. O ile mężczyźni zazwyczaj nie mają z tym większego problemu, po prostu wybierając garnitur oraz eleganckie buty, o tyle dla kobiet sprawa jest bardziej skomplikowana. Niezależnie od dobranego stroju – zawsze stawiają na torebki wizytowe.

Sprawa wydaje się dość prosta: na co dzień nosimy torebki codzienne, do pracy – torebki eleganckie, zwane również biznesowymi, zaś na rozmaite oficjalne okazje – torebki wizytowe. Tymczasem okazuje się jednak, że dobór takiej torebki nie jest wcale tak prosty, jak mogłoby się zdawać, co wynika przede wszystkim z różnorodności materiałów oraz sposobów wykonania takich torebek. Dobrze jest więc wiedzieć, jak nosić poszczególne torebki na specjalne okazje.

Sukienki koktajlowe

Sukienki koktajlowe zakładamy wówczas, gdy udajemy się na przyjęcie w godzinach popołudniowych. Są to idealne sukienki, które będą mniej oficjalne od tych wieczorowych, dlatego też sprawdzą się na większości większych imprez. Dobrać do nich należy torebki wizytowe w określonej formie – najlepiej bez zbytecznych zdobień, raczej proste, także z łańcuszkiem czy ozdobnym sznurkiem do przewieszenia przez ramię. Można wybrać również prostsze kopertówki, zwłaszcza takie dopasowane kolorystycznie do sukienki. W takim przypadku torebka powinna być raczej prosta i bez zdobień typowych dla sukni wieczorowych.

Suknie wieczorowe

Suknie wieczorowe to już stylizacja o wiele bardziej poważna i oficjalna, wykorzystywana przede wszystkim na eleganckich bankietach czy przyjęciach wyższych sfer. Do takiej sukienki należy zatem dobierać torebki wizytowe nie tylko w odpowiednim kolorze, ale również wykonane z odpowiedniego materiału. Doskonale sprawdzą się tutaj zdobienia w formie eleganckich, srebrzonych czy złoconych łańcuszków bądź bigli. Im bardziej błyszcząca torebka, tym subtelniejsza powinna być sukienka. W przypadku stylizacji brokatowych można dobrać torebkę podobną stylem do sukienki.

Nietypowe stylizacje

Jednakże torebek wizytowych nie nosi się tylko do sukienek – dobrze sprawdzają się również z modnymi współcześnie kombinezonami, które można wybrać z lejącego materiału i w oficjalnym stylu. W takim przypadku torebkę wybieramy raczej pod względem tego, aby cała stylizacja nie była przesadzona. Jeśli wybieramy bogatą biżuterię, to strój i torebka powinny być raczej stonowane – i odwrotnie. Lepiej jest wybrać kopertówkę do ręki albo listonoszkę z gładkim paskiem.