Ogólnie przyjęło się uważać, że jedynymi dodatkami dozwolonymi w męski stroju jest krawat, ewentualnie mucha, oraz spinki do mankietów. Mało kto jednak pamięta dzisiaj o dość luksusowym towarze, jakim jest poszetka.

To pominięcie wynika najprawdopodobniej z tego, że przez jakiś czas nie było ich w naszej kulturze, przez co uważane są za nowość.

Niewielu mężczyzn decyduje się na noszenie poszetki, przede wszystkim ze względu na to, że wciąż mało jest o nich informacji. Jak każdy dodatek, trzeba je dobierać do całości stroju, co może być dla niektórych dżentelmenów problemem, zwłaszcza jeśli nie znają oni zasad noszenia posztek. Wbrew pozorom nie jest ich wiele, nie są też przesadnie skomplikowane. Najważniejsze jest dobieranie do krawata: jeśli decydujemy się na wzorzysty, poszteka musi być gładka i na odwrót. Ponadto kolory są dobre do strojów, które nosimy w dzień, jeśli zaś chodzi o uroczystości najlepiej jest postawić na biel.

Część producentów oferuje także poszetki gotowe, zszyte i umocowane na specjalnym kartoniku. Najczęściej jako dodatek do krawata. Taki zestawów należy unikać jak ognia, ponieważ poszetkę dobiera się tak, aby była w innym kolorze niż krawat, do którego się ją nosi.