Na widok kominiarza wielu z nas w pośpiechu szuka guzika, a gdy drogę przebiegnie czarny kot, bez chwili namysłu wraca do domu. To tylko kilka zabobonów, w które chcąc nie chcąc, sporo ludzi wierzy. Czy podobne wierzenia mogą dotyczyć kształtu w jakim zbudowana jest biżuteria sztuczna?

Kolczyki i wisiory w okrągłym kształcie

Biżuteria sztuczna

Symbol koła ma podwójne znaczenie. Określa zarówno upływający czas, jak również jest znakiem odrodzenia. Nie bez powodu mawia się, że „życie kołem się toczy”. W niektórych środowiskach kulturowych, koło jest także symbolem wieczności, nieskończoności. Dowodem tych wszystkich twierdzeń jest choćby kształt obrączki, notabene koła, które symbolizując zawarcie związku małżeńskiego, ma trwać wiecznie.

Trójkątne dekoracje

Trójkąt to szczególna postać występująca w biżuterii sztucznej, gdyż oznacza długą i niezwykle bogatą symbolikę. W kręgu chrześcijan jest znakiem świętej trójcy, a zatem boskiego symbolu. W wierzeniach zarówno ważna jest sama postać, jak również to, w którą stronę zwrócony jest wierzchołek. W sytuacji, gdy kieruje się ku górze, oznacza działanie i męską siłę. Doskonały zatem okazuje się w sytuacjach, kiedy pragniemy dodać sobie zastrzyku energii. Wisiorek z trójkątem skierowanym do dołu oznacza wdzięk i łaskę. Jest symbolem spokoju i bezpieczeństwa.

Biżuteria sztuczna w kształcie gwiazdy

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, egzaminu szkolnego czy na prawo jazdy, warto założyć wisiorek w kształcie gwiazdy. Symbolizuje bowiem szczęście, dodaje odwagi, zdecydowania i pewności siebie.

Biżuteria sztuczna z kwadratowym oczkiem

Pierścionek lub wisiorek z kwadratowym oczkiem przez wiele osób uznawany jest za magiczny. Przywołuje na myśl ciepło rodzinnego domu oraz życiową stabilność. To figura o równych bokach oznaczająca spokój, równowagę i poczucie bezpieczeństwa. Jest zatem świetną propozycją dla osób, które w codziennej gonitwie poszukują wytchnienia i stateczności.