Historia często lubi się powtarzać i tak samo bywa w modzie, gdzie pewne elementy garderoby zabłysnęły na moment, po czym jak bumerang powracają z wielkim hukiem na rynek. Mowa o saszetkach, które swoje triumfy święciły w latach 90 i nie dla każdych były modowym fenomenem. Dziś jednak przedstawimy Wam solidnych kilka powodów, dlaczego warto wyposażyć się właśnie w ten obecnie modowy dodatek.

Noś oraz zakładaj jak chcesz

ludzie na ulicy, w tym facet z nerką

Dawniej nerki, czy też saszetki były zakładane w obwodzie pasa, teraz dzięki modzie na dowolność, możesz kombinować oraz stylizować swoją kreacje zgodnie ze swoimi upodobaniami. Nerki saszetki były widoczne na wszystkich światowych pokazach mody, gdzie modelki posiadały je nie tylko w obwodzie pasa, ale i jako element zaznaczający talię. W ten sposób są świetnym dodatkiem, który służy między innymi jak pasek czy sznurek. Nie zapominając o sportowym stylu, który nadal króluje na salonach, nerki saszetki zawieszone na ramieniu, czy też założone na plecach mogą spełniać funkcję minimalistycznego plecaka. Będą genialnie wyglądać również trzymane w dłoni, sprawiając wrażenie typowej torebki damskiej.

Nie tylko na sportowo

Dawniej saszetki były sprzedawane w sportowym, zazwyczaj podobnym stylu. Teraz modne są zarówno nerki saszetki sportowe, ale i te eleganckie, często bogato zdobione. W sklepach znajdziesz je w brokacie, pikowane, czy z nazwą marki największych modowych firm. W ten sposób nerki to nie tylko idealny dodatek do sportowych kreacji, ale i do tych na czerwony dywan. Ten powracający element akcesoriów świetnie sprawdzi się do eleganckich sukienek, spódniczek, kombinezonów, jak i do jeansów i sportowych butów.

Wygoda i praktyczność

Dawniej wykorzystywane dla wygody, rzadko uwzględniając modowe aspekty ubioru. Teraz nie tylko modne, najbardziej pożądane, ale i praktyczne. W saszetce zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, które od zawsze miałaś porozrzucane w dużej torbie. Dodatkowo są znakomitym zastępstwem dla kopertówek, dzięki czemu Twoje ręce podczas imprezy będą mogły wreszcie uwolnić się od małej, czasem zbędnej torebki.