Co spowodują źle dobrane skarpetki?

Gdyby przyjrzeć się temu, w jaki sposób dobieramy skarpetki, to bez trudu znaleźlibyśmy przynajmniej kilka powodów do niepokoju. Tymczasem mało kto wie, jak należy dobierać skarpetki, aby były dobre, i co może spowodować złe dobranie tej części garderoby. Od wielu lat skarpetki uważamy za nieodłączony element stroju, zwłaszcza na ważne okazje. Częściej noszą je mężczyźni niż kobiety, głównie z uwagi na to, ze w ich przypadku pasują do większości butów. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy widzimy skarpetki źle dobrane.

Kłopoty ze skórą

[caption id="attachment_380" align="alignleft" width="145"]skarart-a2b2.645x840-cq80 Skarpetki na: Wola.pl[/caption] Przede wszystkim zły dobór tej części garderoby w wielu przypadkach zakończy się problemem ze skorą. Wynika to w dużej mierze z tego, że skóra stopy jest raczej delikatna, a w przypadku styczności ze źle dobrana skarpetką w bucie będzie cierpieć na rozmaite urazy. Może dojść zarówno do pojawienia się pęcherzy, jak i otarć czy problemów z grzybicą i bakteriami.

Dyskomfort i coś więcej

W przypadku, gdy skarpetki są zbyt duże czy zbyt małe dorosła osoba będzie czuła przede wszystkim dyskomfort związany z powstawaniem na skórze ran. Inaczej jest jednak w przypadku dzieci, u których źle dobrane skarpetki mogą powodować nawet zaburzenia w nauce chodzenia czy wyrobienie nawyków, które potem wpływają na stałe skrzywienie kręgosłupa.