Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów koszul, jednak istnieją pewne modele, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Prezentowane poniżej modele, są uniwersalne i nadają się do noszenia zarówno na specjalne okazje, jak również na co dzień.

Klasyczna biała koszula

koszula

Koszule męskie w kolorze białym są tak klasyczne, że nigdy nie powinny wyjść z mody, a każdy mężczyzna wygląda w nich dobrze. Na rynku dostępne są różne modele białych koszul, jednak najbardziej uniwersalną jest koszula z popeliny z mankietami oraz sztywnym kołnierzykiem. Tego rodzaju koszula doskonale pasuje zarówno do garniturów, jak również jeansów czy też różnymi swetrami. W takiej koszuli każdy mężczyzna wygląda elegancko.

Błękitna koszula winchester

Tego rodzaju koszule męskie cechują się kolorowym korpusem oraz białym kołnierzykiem. Jest to model bardzo popularny w latach 80 i 90, w głównej mierze stosowany przez osoby działające w branży finansowej. Świetnie sprawdzają się w przypadku dziennych stylizacji, w przypadku połączenia z krawatami i ciemnymi garniturami. Bardzo istotną kwestią, jeśli chodzi o koszule typu winchester jest fakt, że muszą być noszone razem z krawatami. Jeśli nosi się je samodzielnie to nie wyglądają dobrze. Najciekawszym modelem koszul winchester jest ten w kolorze błękitnym. Kojarzony jest on z wyglądem odzwierciedlającym  posiadanie pieniędzy oraz władzy.

Koszula w kratę gingham

Kratka gingham inaczej nazywana jest vichy. Cechą charakterystyczną tej kratki jest fakt, że pionowe i poziome linie przecinają się na całej powierzchni koszuli pod kątami prostymi. Dzięki temu na koszuli powstaje wzór w identyczne kwadraty. Najlepszym wyborem w kratkę są koszule męskie w jednym kolorze. Mieszanina kolorów spowoduje niepotrzebny chaos. Pomimo tego, że koszule gingham są przeznaczone raczej do zastosowań casualowych to pomimo tego, doskonale sprawdzają się także razem z mniej formalnymi garniturami.

Koszulę w kratę tattersall

Krata tattersall inaczej nazywana jest windowpane. Jest ona ponadczasowa tak samo, jak koszula w kratę gingham. Wzór tattersall oparty jest o cienkie linie (o wiele cieńsze niż w przypadku poprzedniego rozwiązania), które również tworzą kratę. Koszule w tym wzorze zwykle dostępne są w kolorach pastelowych oraz białych z zielonymi, niebieskimi czy też brązowymi paskami. Koszule tego rodzaju doskonale pasują do luźnych marynarek czy też spodni ze sztruksu. Oczywiście koszul, które warto mieć w swojej szafie, jest o wiele więcej, jednak te wymienione powyżej są pozycjami obowiązkowymi dla każdego mężczyzny.