Rynek casualowej odzieży męskiej jest dość konserwatywny i rzadko kiedy pojawiają się na nim ubrania o zupełnie nowym typie kroju. W ostatnich latach coś jednak się zmienia i obok klasycznych jeansów występujących w niezliczonej liczbie odsłon, pojawiły się na nim również zyskujące na popularności chinosy oraz joggery, czyli spodnie z charakterystycznym ściągaczem przy nogawce i ściągającym paskiem w miejsce tradycyjnego zapięcia (tak jak w klasycznych dresach). Co warte podkreślenia, wielu producentów odzieży męskiej podchwyciło nową modę i wprowadziło na rynek wiele odmian tego typu spodni. Dobrym przykładem mogą być męskie joggery Stoprocent (polski producent odzieży streetwearowej), występujące w dużej różnorodności wzorów, kolorów i rozmiarów.

Dlaczego joggery stały się tak popularne?

deskorolkaTrudno wskazywać na jedną przyczynę popularności tego typu spodni. Do ich popularyzacji w dużym stopniu przyczyniła się nowa moda, promująca łączenie oryginalnych krojów i profesjonalnego wykonania, z charakterystycznym stylem ulicy, z panującą na niej swobodą, luzem i zamiłowaniem do sportowych akcentów. W tym duchu narodziły się nowe, czysto polskie marki odzieżowe tj. Prosto czy Stoprocent. Dziś produkty tych marek, w tym joggery Stoprocent, to odzież nie tylko modna, ale można wręcz powiedzieć, że kultowa. Kolejną przyczyną mody na ten typ spodni może być charakterystyka ich kroju i oferowana przez nie wygoda użytkowa. Joggery to spodnie o kroju klasycznych dresów, stylizowane na spodnie bardziej casualowe, pasujące do wielu różnych okazji. W odróżnieniu od klasycznych dresów joggery Stoprocent wydają się spodniami bardziej eleganckimi, w których z powodzeniem można wybrać się nie tylko do szkoły, ale i do pracy czy na miasto. Co więcej, nosząc joggery i łącząc je z popularnym dziś obuwiem typu sneakersy, z oryginalnymi koszulkami i bluzami, czujesz się nie tylko swobodnie, ale wyglądasz również bardzo modnie.

Zalety joggerów

Najważniejsze zalety to przede wszystkim luźny krój, modny wygląd i uniwersalność zastosowań. Joggery Stoprocent lub joggery innych popularnych producentów odzieży streetwearowej łączą w sobie cechy klasycznych spodni dresowych, oferujących wysoki poziom wygody i spodni typowo casualowych, w tym klasycznych jeansów. Takie połączenie wpływa na dużą uniwersalność zastosowań dla tego typu spodni. Można używać ich podczas realizowania swoich codziennych pasji, a także z powodzeniem sięgać po nie w życiu codziennym, również przy bardziej oficjalnych okazjach tj. praca, nauka, zakupy, randki i wielu innych.