Idealna sukienka jest czymś, o czym marzą praktycznie wszystkie kobiety. Niestety często jest to marzenie trudne do zrealizowania, zwłaszcza jeśli nic nam się nie podoba, gdy odwiedzamy butik. Sukienki, podobnie jak i trendy, ulegają regularnym zmianom, jednakże wybór czegoś idealnego zawsze wiąże się z połączeniem zasobów finansowych, gustu oraz mody. To właśnie tak skomplikowane standardy dobierania stroju powodują, że idealna sukienka wciąż pozostaje tworem nieosiągalnym. Nawet, jeśli mamy swój ulubiony butik z sukienkami, odzież w nim dostępna nie zawsze będzie dobrana do naszej figury, właściwa dla naszej cery czy koloru włosów, a także dopasowana do figury. Jak więc maksymalnie przybliżyć się do wyboru idealnej sukienki?

Dopasuj odpowiedni krój

rozmarzona dziewczyna-w-sukience

Oczywiście, podstawową kwestią jest zadbanie o to, aby krój był dopasowany do naszej sylwetki. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy butik, sukienki w nim dostępne na pewno będą zróżnicowane pod względem krojów. Naszym zadaniem jest spojrzeć realistycznie na swoją sylwetkę i postawić np. na krój w kształcie litery A, jeśli chcemy podkreślić talię i nieco ukryć zbyt obfite biodra. Istotny jest też rodzaj dekoltu, bo nie każdy będzie pasował do bardzo wąskich czy szerokich ramion. Warto dążyć do tego, aby sukienka z butiku była przede wszystkim tak skrojona, by zapewniała regularny kształt sylwetki. Często jest to rzecz jasna tylko wrażenie optyczne – niezwykle jednak istotne dla naszego samopoczucia oraz prezencji.

Okazja jest ważna

Ubierając bardzo wystawną sukienkę długą do samej ziemi, z metalizowaną nitką, będziemy wyglądać raczej śmiesznie w klubie, a niepoważnie na spotkaniu biznesowym. Oczywiście, są modele sukienek doskonałe na wszystkie okazje – przede wszystkim małe czarne z różnymi dodatkami – nie zawsze się to jednak sprawdza. Dobrze jest kupić w butiku sukienki na różne okazje, np. po jednym modelu, a także jedną, która będzie pasowała w rozmaitych okolicznościach. W ten sposób zawsze znajdziemy coś idealnego dla okazji oraz naszej figury.