Wychodząc na miasto, czasem potrzebujemy czegoś większego niż torebka. Musimy przecież zabrać ze sobą i książkę, i notes, i błyszczyk, i chusteczki, i wiele jeszcze niezbędnych rzeczy. Czasem potrzebny nam jest także laptop. Czy jedyne wyjście to noszenie kilku tobołków na jednym ramieniu? A może trzeba zaopatrzyć się w torbę wielkości małej walizki?

Duża pojemność

Nie każdy plecak wygląda elegancko, ale niemal wszystkie kankeny – już tak, zwłaszcza jeśli dobrze dobierzemy wielkość oraz kolor. Możemy zdecydować się na neutralne beże lub szarości albo poeksperymentować z pastelami. Prostota charakterystyczna dla stylu skandynawskiego charakteryzuje również plecaki z logo liska. Nie mają wielu bocznych kieszeni – zamiast tego w środku jest sporo miejsca na wszystko, bez czego nie potrafimy się obejść. Modele w standardowym rozmiarze: https://intempo.pl/firm-pol-1503346072-Fjallraven.html są na tyle pojemne, że ze zdziwieniem odkryjemy, że po spakowaniu rzeczy do pracy lub na uczelnię, w plecaku jest jeszcze sporo miejsca.

Lekkość i wygoda

Decydując się jeden z kankenów, będziemy miały szansę się przekonać, że noszenie plecaka na co dzień może być niezwykle wygodne. Są one bowiem lekkie tak, że na początku używania, nie czując ciężaru plecaka, możemy co jakiś czas sprawdzać, czy przypadkiem go nie zgubiłyśmy. Poza tym dzięki dwóm uszom – a nie jednemu, jak w innych plecakach – możemy nosić kankeny jak klasyczną torebkę. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chcemy szybko zajrzeć do środka i wyjąć jakąś potrzebną rzecz. Albo gdy wiemy, że będziemy musiały często sięgać do plecaka.

Praktyczne rozwiązania

Projektanci torebek dbają głównie o ich estetyczny, atrakcyjny wygląd – i słusznie. Często jednak nie biorą pod uwagę, ile drobiazgów ich klientki będą chciały zmieścić do środka. Ani nie zastanawiają się nad ich wagą. Dlatego jeśli szkoda nam wypychać ulubioną torebkę mnóstwem rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką, zainteresujmy się kankenami. Są nie tylko pakowne, ale i trwałe. Dzięki temu raz kupione będą nam służyć latami. Tym bardziej, że ich konserwacja nie stanowi większego problemu – wystarczy wilgotna szmatka. W życiu są momenty, w których nie sposób obejść się bez torebki – ważne spotkanie biznesowe, egzamin na uczelni czy inna formalna okoliczność. Jednak na co dzień warto postawić na kankeny – są wygodne, funkcjonalne; mają estetyczny wygląd i cechuje je prostota wykonania. I na pewno umożliwią nam zabranie wszystkich rzeczy potrzebnych do tego, aby dobrze przeżyć dzień. O ile będziemy pamiętać, aby je wszystkie zapakować.