Kiedy tylko pojawiają się pierwsze mrozy i spada śnieg wiele osób w panice biegnie do sklepów po ciepłą bieliznę. Bielizna to nie tylko określenie majtek i biustonoszy, ale również rajstop, kalesonów, podkoszulek i legginsów. Wybór jest ogromny, ale co wybrać, aby być zadowolonym?

Standardowo kupujemy wyroby z bawełny lub bawełny i elastanu, który sprawia, że materiał lepiej przylega do ciała. Jednak nie zawsze jest to najcieplejszy wybór. Takie materiały najlepiej pasować będą osobom, które w ciągu dnia nie muszą dużo czasu spędzać na powietrzu lub w komunikacji miejskiej. W innym wypadku, będzie w niej zbyt zimno na mrozie i trzeba będzie ubierać kilka warstw odzieży zamiast dwóch. Inne materiały powinny też wybrać osoby, które spędzają dużo czasu na powietrzu na przykład uprawiając sporty zimowe. Dla nich liczy się przede wszystkim bielizna, która oddycha i odprowadza zapach i pot na zewnątrz, a jednocześnie nie wpuszcza zimnego powietrza do wewnątrz.

bielizna z wełny merynosówDla każdego zmarzlucha oraz sportowca najlepsza będzie bielizna z wełny merynosów -http://merino-sklep.pl/Bielizna-z-welny-Merynosow-cabout-pol-274.html. Ciepłe skarpety i swetry to nie wszystko co można zrobić z tego ekologicznego materiału. Dzisiaj możemy kupić też bieliznę termoaktywną czy bardziej standardową z wełny merynosa. Jest ona o wiele cieplejsza niż ta wykonana z materiałów syntetycznych.