Wzrastające ceny towarów i usług wraz z utrzymującym się na tym samym (niskim) poziomie wysokość wynagrodzeń jest dla wielu osób zmorą dnia codziennego. A do tego dochodzi jeszcze szereg innych, cyklicznie pojawiających się wydatków. Dlatego szukamy niedrogiej żywności, tanich butów i odzieży.



tanie butyUtarło się jednak przekonanie, że wszystko co nie kosztuje zbyt wiele, charakteryzuje się kiepską jakością. Czy rzeczywiście tego rodzaju stwierdzenie może aż tak generalizować otaczający nas konsumencki świat? Weźmy na przykład kwestię związaną z zakupem obuwia. Dzięki licznym promocjom i wyprzedażom często możemy nabyć tanie buty w naprawdę okazyjnych cenach. A wszystko to od znanych i cenionych producentów, którzy zasłynęli z jakościowych towarów. W szczególności, kiedy dochodzi do sezonowego wietrzenia magazynów, możemy kupić naprawdę fajne i tanie buty w atrakcyjnych cenach.



Czy zatem sprawiedliwe jest stwierdzenie, że niedrogie znaczy złe? Ten przykład powinien najlepiej uświadomić nam błędność zgłaszanych stwierdzeń.