Granie na ukulele staje się w naszym kraju powoli modne. To niewielka gitara, która podbija serca wielu Polaków. dzięki małej ilości strun paradoksalnie nie gra się wcale o wiele łatwiej jak wielu uważa, ale przede wszystkim trzeba bardziej przyłożyć się do tego jaki dźwięk uzyskamy z pojedynczego uderzenia w strunę. Tu nic nie zamaskujemy jak w przypadku niektórych rodzajów gitar i nawet mało zręczne ucho szybko wychwyci fałsze z naszej strony.

Jak wybrać ukulele? Musi ono przede wszystkim pasować do naszej stylistyki grania, a także po prostu wygodnie się je nam musi trzymać. Do tego jednak znajdziemy również odpowiednie akcesoria jak paski i inne dodatki, które w razie niedogodności dla powiększenia komfortu grania przytrzymają dla nas instrument. Zdecydowanie również dobranie odpowiednich strun nie będzie takie proste jak się wydaje. Powinniśmy to zrobić z kimś kto doskonale się zna, więc wyboru takiego instrumentu najlepiej będzie dokonać w miejscach takich jak sklepy muzyczne gdzie znajdzie się ktoś, kto już na nim grał. Inna sprawa kiedy już nieco graliśmy. Wtedy dylemat jakie wybrać ukulele będzie dla nas znacznie prostszy do rozwiązania i będziemy się mogli kierować jedynie swoim doświadczeniem zebranym do tej pory.

Inaczej będziemy wybierali taki instrument w sytuacji kiedy mamy już jakiekolwiek doświadczenie muzyczne, inaczej jeżeli decydujemy się by był to nasz pierwszy instrument. W każdym jednak wypadku należy mieć na uwadze to, że paradoksalnie nauczenie się grać pięknie na tym instrumencie nie należy do zadań prostych i będziemy mogli być niezmiernie zaskoczeni tym faktem na początku. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej na temat ukulele, zapraszam do wpisu: https://www.gitaraibas.pl/pl/blog/Marzysz-o-ukulele-podpowiemy-Ci-jak-wybrac-dobre-ukulele/23.