Sztuczne rzęsy to praktyczne i estetyczne rozwiązanie na codzienny i długotrwały makijaż oczu. Precyzyjnie założone, potrafią wytrzymać nawet do ośmiu tygodni.

Dbaj o nie

rzęsy minkAby sztuczne rzęsy utrzymały się przez długi czas i wiąż wyglądały atrakcyjnie, należy o nie dbać tak samo, jak o swoje naturalne rzęsy. Delikatna pielęgnacja specjalnymi preparatami, zagwarantuje Ci naturalny wygląd i hipnotyzujące spojrzenie. Warto również zakładać rzęsy dobrej jakości, np.rzęsy mink, które dzięki swoim właściwościom, wyglądają bardzo naturalnie. Po około dwóch tygodniach, sztuczne rzęsy zaczynają delikatnie tracić objętość, dlatego warto raz w miesiącu wybrać się do stylisty w celu ich uzupełnienia. Pamiętaj aby podczas noszenia dodatkowych rzęs, nie korzystać zbyt często z miejsc o podwyższonej temperaturze, np. baseny oraz sauny. Rzęsy mink przyklejone są za pomocą kleju, który może, (ale nie musi), reagować z ciepłem.

Jak wygląda zakładanie

Zakładanie sztucznych rzęs powinno odbywać się w wyłącznie profesjonalnym salonie kosmetycznym z użyciem najlepszych produktów. Do takich kosmetyków należą bez wątpienia rzęsy mink: https://kbarth.pl/pol_m_Produkty-do-przedluzania-rzes_Rzesy-Mink-151.html. Stylistka powinna posiadać doświadczenie oraz indywidualne podejście do klienta – przecież nie wszystkie panie pragną uginających się pod swoim ciężarem wachlarzy rzęs lub przeciwnie, mocno podkręconych i błyszczących, które przyciągają spojrzenia przechodniów. Wsłuchiwanie się w potrzeby klienta, to jedna z ważniejszych cech dobrego wizażysty. Zakładanie polega na pojedynczym przyklejaniu sztucznych włosków, do naturalnych rzęs, za pomocą specjalistycznego kleju, przystosowanego do kontaktu z wrażliwą skórą powiek. Istnieje również możliwość przyklejania rzęs poprzez nanoszenie ich w kępkach, po kilka włosków. Cały zabieg trwa minimum dwie godziny, a klientka przyjmuje w tym czasie pozycję leżącą. Zakładanie rzęs to precyzyjne i długotrwałe działanie, które utrzymuje się przez wiele tygodni.

Bezpieczne dla oczu

Profesjonalne rzęsy, wykonane z dobrej jakości materiału, np.rzęsy mink, nie powinny powodować alergii lub innych skutków ubocznych. Ważne, aby klej, którego używa stylista rzęs, pochodził ze sprawdzonego i fachowego źródła. Są jednak przeciwwskazania do zabiegu i chociaż rzadko panie decydują się na zakładanie rzęs podczas niedyspozycji, to i tak warto dowiedzieć się co stoi na przeszkodzie takiego typu zabiegom. Do głównych przyczyn należą przede wszystkim zapalenie oczu, spojówek lub jęczmień, ale także mała cierpliwość klientki – warto pamiętać, że zabieg trwa ponad 2 godziny, więc jeśli nie przepadasz za pochłaniającymi czas zabiegami kosmetycznymi, należy powtórnie przemyśleć pomysł zakładania sztucznych rzęs.

Profesjonalnie wykonane przedłużanie rzęs to w pełni bezpieczny zabieg, który nie tylko poprawia nasz wygląd, ale również pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze.