Pierwsze dni, nawet tygodnie pracy w korporacji, mogą być trudne. Nowi ludzie, nowe obowiązki oraz.. całkiem nowy dress code, szczególnie ten ostatni może się okazać wyzwaniem dla kobiet ceniących wygodę. Z naszą pomocą odnajdziesz odpowiednie buty marki Baldowski, dobierzesz żakiet i wskoczysz w klasyczną spódnicę, aby prezentować się profesjonalnie i czuć komfortowo.

Ubrania

Wprawdzie dress code to nie tylko właściwy dobór ubioru, ale z pewnością jest to element, w którym najbardziej rzucają się w oczy wszelkie niedociągnięcia. Wiele kobiet na początku swej kariery w korporacji popełnia kardynalny błąd w postaci zakładania zbyt krótkich spódnic. Idealna spódnica lub sukienka powinna sięgać do kolan, abyśmy siedząc nie eksponowały wdzięków naszych nóg. Taka sama zasada dotyczy zakładanych bluzek - bezwzględnie zakazane są głębokie dekolty czy prześwitujące materiały, a bielizna powinna być dopasowana kolorystycznie, żeby się nie odznaczać i nie zwracać uwagi. Najczęściej wybiera się żakiety będące już w komplecie ze spódnicami, co na początku bardzo ułatwia złożenie profesjonalnego wizerunku.

Buty

Praca w korporacji nie jest wybiegiem mody, nie ma więc sensu zakładać byty Baldowskinajbardziej błyszczących i najwyższych butów z naszej kolekcji. Te odstawmy na wyjątkowe okazje, a do pracy wybierzmy coś mniej krzykliwego, a jednocześnie wygodniejszego, jak na przykład buty Baldowski z biurowej kolekcji. Ta częstochowska marka oferuje zarówno klasycznie czarne czółenka i szpilki, jak również modele nieco odważniejsze, do biur o przynajmniej odrobinę łagodniejszych zasadach etykiety. Nawet te kobiety, które wcześniej nie chodziły na obcasach, pośród butów Baldowski znajdą dla siebie właściwą parę. Jednak poszukując jej musimy pamiętać, aby wybrany przez nas model zakrywał palce i pięty.

Dodatki i makijaż

Nie uzyskamy profesjonalnego wizerunku, jeśli do eleganckiego kostiumu zrobimy mocny makijaż. Nie jest także wskazane pojawienie się w pracy z twarzą całkiem pozbawioną choćby delikatnego muśnięcia pudrem. Makijaż zgodny z dress codem ma być dyskretny, jego zadaniem jest subtelne podkreślenie naszej urody, ale bez bycia krzykliwym. Naturalność to podstawa. Także w przypadku biżuterii sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej” - jeśli chcemy założyć do naszej stylizacji takie dodatki, to powinny być one drobne i klasyczne. Długie kolczyki, przesadnie świecące naszyjniki i bransoletki zostawmy na inną okazję.