Nowoczesne marki odzieży technicznej, takie jak Odlo, oferują swoim klientom ogromny wybór bielizny sportowej, która jest niezbędnym elementem garderoby każdego sportowca. Bielizna specjalna zapewnia komfortowe i bezpieczne wykonywanie ćwiczeń. Ważne jest jednak wiedzieć, w jaki sposób należy wybierać taką bieliznę, żeby podczas wysiłku fizycznego czuć maksymalny komfort.

Jakie majtki należy wybrać?

Asortyment majtek sportowych jest bardzo szeroki, ale należy pamiętać o tym, że zarówno dla pań jak i dla panów najważniejszą właściwością bielizny sportowej jest brak szwów. To właśnie majtki bez szwów eliminują jakąkolwiek możliwość zatarcia skóry.

Bardzo istotną cechą bielizny jest materiał, z której jest ona produkowana. Oczywiście, w odróżnieniu od zwykłych majtek, majtki do zajęć sportowych zazwyczaj są tworzone z różnego typu tkanin syntetycznych. Warto jednak zwrócić uwagę na modele, oferowane przez markę odzieży technicznej Odlo. Sklep internetowy, który proponuje swoim klientom wyroby tej marki, na pewno ma w swojej ofercie figi, produkowane z kilku rodzajów tkanin. Mianowicie, specjalne modele Odlo tworzone są zgodnie z zasadą body-mapping, czyli poszczególne miejsca wyrobu mogą posiadać inny materiał. Pozwala to na uzyskanie doskonałej kompozycji materiałów, w której każda z zastosowanych tkanin jest odpowiednia do określonego rodzaju skóry, a także zabezpiecza odpowiednią przewiewność. Gwarantuje to najwyższy komfort użytkowania nawet w czasie najbardziej intensywnych ćwiczeń.

Dobrym pomysłem będzie także wybór modelu z jonami srebra. Taka bielizna posiada właściwości antybakteryjne, a więc, zatrzymuje namnażanie się mikroorganizmów chorobotwórczych w warunkach wysokiej temperatury i wilgotności. Takie figi i bokserki można znaleźć między innymi na stronie .

W jaki sposób należy wybierać stanik sportowy?

odlo sklep internetowyStanik sportowy jest niezwykle ważny dla aktywnych pań, ponieważ pozwala on uniknąć wielu uszkodzeń tak delikatnej części ciała, jak piersi. Na przykład, specjalny stanik do zajęć sportowych zabezpiecza piersi przed rozstępami i pomaga zachować jej kształt, który może zostać zdeformowany poprzez bardzo intensywny wysiłek fizyczny.

Wybierając stanik sportowy, pod uwagę należy wziąć dwie najważniejsze kwestie, takie jak rozmiar piersi oraz sport, który jest uprawiany. Panie, których piersi nie sięgają rozmiaru B, mogą spokojnie wybrać tak zwany stanik kompresyjny. Taki stanik nie posiada żadnych przedziałów i wygląda jak zwykły top.

Jeżeli jednak kobieta posiada większe piersi, a szczególnie w przypadku, gdy uprawia sport zawierający dużo ćwiczeń związanych ze skokami lub podnoszeniem ciężarów, należy obowiązkowo nabyć specjalny sportowy stanik podtrzymujący. Takie ubrane posiada specjalne przedziały do piersi, które pozwalają utrzymywać je w wygodnym położeniu przez cały trening.

Warto także sprawdzić modele koszulek i getrów damskich oraz męskich marki Odlo. Sklep internetowy oferuje swoim klientom najlepsze ubrania tego profesjonalnego producenta odzieży technicznej.