Krótka bluzka to wzór ubrania, który już był modny w latach 90-tych, kiedy większość przedstawicielek show-biznesu często wybierała ten element garderoby do swoich występów. W ostatnich sezonach krótkie swetry, podkoszulki, T-shirty oraz topy znów stały się niezwykle popularne. Jednak, niniejsza moda oferuje takie wzory ubrań, które nie posiadają w sobie żadnej wulgarności. Dlatego właśnie taką odzież można ubierać na różne okazje. [caption id="attachment_1961" align="aligncenter" width="523"]blondynka w krótkiej jeansowej bluzce Zdjęcie 1[/caption]

Jakie krótkie bluzki są dzisiaj modne?

Asortyment krótkich bluzek jest ogromny. Bardzo popularne są krótkie T-sirty, zdobione ciekawymi nadrukami. Także można znaleźć topy o wzorach folklorystycznych, abstrakcyjnych, kwiatowych oraz animalistycznych. W sprzedaży także można spotkać bardzo ciekawy wariant krótkiej bluzki, który przypomina gorset. Przy tym, może on być wykonany z dowolnych materiałów, w tym z aksamitu lub tkaniny dżinsowej.

Modne kreacje

Oczywiście, żeby wyglądać stylowo, należy wiedzieć z czym można połączyć krótką bluzkę. Na przykład, na zdjęciu 1 przedstawiona jest jedna z najbardziej popularnych kreacji tego sezonu – dżinsowa krótka bluzka oraz szeroka spódnica o wysokim stanie. Ciekawym dodatkiem do tego wystroju jest wisiorek, zawieszony na długim łańcuszku. Projektanci mody podpowiadają, że do tego rodzaju kompozycji stylowej warto dobierać obuwie na wysokim i grubym obcasie. [caption id="attachment_1962" align="aligncenter" width="523"]brunetka w krótkiej bluzce w kwiaty i czerwonych szpilkach Zdjęcie 2[/caption] Na zdjęciu 2 można zobaczyć jedno z najbardziej klasycznych połączeń krótkiej bluzki i spódnicy. W tym przypadku spódnica także posiada wysoki stan, lecz jest ona dosyć długa i obcisła. W taki sposób zachowywana jest odpowiednia proporcja i harmonia całego wyglądu. Oczywiście, warto również zwrócić uwagę na ciekawe połączenie kolorystyczne a także jaskrawy i pozytywny ornament owocowy na bluzce.

Dla kogo są krótkie bluzki?

[caption id="attachment_1963" align="aligncenter" width="523"]Kobieta w czerwonym zestawie z krótką bluzką Zdjęcie 3[/caption] Chociaż krótka bluzka jest przede wszystkim elementem garderoby tych kobiet, które mogą pochwalić się wysportowaną sylwetką, takie ubranie śmiało może założyć pani, która chciałaby ukryć pewne niedoskonałości figury. Na przykład, na zdjęciu 3 można zaobserwować dosyć luźny krótki sweter, który na pewno ukryje wszystkie słabe miejsca sylwetki. Spodnie o wysokim stanie także nie eksponują ciała. Ponadto, w tym sezonie można także zakładać długie bluzki albo koszule pod krótkie swetry tego typu. A więc, krótkie bluzki są nie tylko dla najszczuplejszych przedstawicielek płci pięknej.